siteyou.net
apandwin
استفاده از کلیه ابزارهای این سایت ، برای شما و کاربران شما ، شامل تعرفه نیم بهای اینترنت با میزبانی داخلی می شود.
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

استفاده از سیگار الکترونیکی برای ترک سیگار

همه ی کسانی که سیگار می کشند به خوبی به این مساله واقف اند که با هر نخ سیگار، یک قدم به بیماری و حتی مرگ نزدیک می شوند. اما کماکان به همین روند ادامه می دهند. حتی برخی از پزشکان که به بیماران خود توصیه می کنند حتما مصرف سیگارشان را قطع کنند؛ خودشان بعد از اتمام ساعت کاری سیگار دود می کنند .

“واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می ‌کنند. چون به خلوت می ‌روند آن کار دیگر می ‌کنند.”


asia-vape

در سال های اخیر، بسیاری از مردم سیگار الکترونیکی را برای ترک مصرف سیگار مفید دانسته اند. شواهد هنوز در مورد چگونگی اثربخشی آن ها در حال تحقیق و توسعه می باشد، اما در هر صورت آن را برای ترک سیگار مفید اعلام کرده اند.

سیگار الکترونیکی دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا نیکوتین را بدون اثرات مضر سیگار به بدنتان برسانید.

سیگارهای الکتریکی با گرم کردن مایع غلیظ و بی رنگی به نام پروپیلن گلیکول به اضافه ی طعم دهنده ها و ایجاد بخار به جای دود نیکوتین آزاد می کند.

 

آیا سیگارهای الکترونیکی به من کمک می کنند تا سیگار را ترک کنم ؟

تحقیقات نشان میدهند که سیگارهای الکترونیکی می توانند به شما کمک کنند تا از شر سیگار خلاص شوید.

طبق تحقیقاتی که تا آوریل سال ۲۰۱۵ انجام شد، از هر۳ فرد سیگاری ۲ نفر، از سیگارهای الکتریکی استفاده کرده و با موفقیت سیگار را ترک کرده اند.

اگر می خواهید سیگار را ترک کنید احتمالا قبلا روش های متفاوتی را بدون موفقیت تجربه کرده اید.


asia-vape

سیگار الکترونیکی امن است؟

یکی از سموم اصلی در دود سیگار مونوکسید کربن است که سیگار الکترونیک این عنصر را تولید نمی کند.

مواد شیمیایی مضر در بخار سیگار الکترونیکی در سطحی بسیار پایین تر قرار دارد.

سیگار الکترونیکی نسبتا جدید است و طبیعی به نظر می رسد تا زمانی که سال های زیادی از آن  استفاده نکنیم تصویری از ایمنی آن در ذهن نداریم. اما براساس شواهد موجود در مورد سیگار الکتریکی، مصرف کنندگان را تا حد زیادی از خطر ابتلا به بیماری های قلبی و ریوی مصون می دارد.

ترک سیگار کاری ساده و سهل نیست. ولی نباید مشکل دانستن این کار، تمایلتان را برای انجام این کار کم کند و از ترس سختی آن ، به شروعش تن ندهید.

اگر شما علاقه مند به ترک سیگار هستید، سیگار الکترونیک در این راه مثل فرشته ی نجات به یاری شما می آید ممکن است علاقه مند شوید که ایده استفاده از بخارپز را در نظر بگیرید. استفاده دستگاه ویپ یکی از بهترین راه هایی است که به شما این امکان را می دهد تا نیکوتین با کیفیت بالا را جایگزین کنید و بتوانید به راحتی از فرایند ترک سیگار لذت ببرید.

 

چرا سیگار الکترونیکی برای افرادی که تصمیم به ترک سیگار گرفته اند مناسب است؟

- اندازه سیگار الکترونیکی بسیار کوچک و نازک است و به راحتی می توانید آن را در جیب یا کیف خود حمل کرده و استفاده نمایید.

- باتری داخلی با کیفیت مناسب سبب می شود شما همیشه و در همه حال بتوانید از سیگار خود استفاده کنید و هیچ وقت معطل نمانید. آماده کردن سیگار برای مصرف، چند لحظه بیشتر از شما زمان نمیگیرد در زمان و مکان حتی وقتی در حال حرکت هستید به سادگی آن را آماده کرده و استنشاق نمایید.

- احتمالا یکی از دلایل مهم که شما را وادار کرده تا سیگار را ترک کنید بوی نا مطبوع آن است که اطرافیانتان را آزار می دهد در حالی که سیگار الکترونیکی با رایحه های مختلف به هیچ عنوان باعث نمی شود دیگران بخاطر بوی بد استعمال دخانیات از شما شاکی باشند.

- یکی از بزرگترین شکایت هایی که بسیاری از افراد سیگاری که قصد ترک دارند این است که آنها نمی توانند از طعم تنباکو دور شوند و هیچ چیزی جایگزین آن طعم و مزه نیست در حالی که سیگار الکترونیکی این مساله را حل کرده و افراد آزادانه می توانند انواع طعم و مزه های را گوناگون را برای سیگار کشیدن انتخاب کنند.