namalux
apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

رتبه بندی شرکت

در این مطلب درباره رتبه بندی شرکت بعد از ثبت شرکت و اخذ امتیازات لازم صحبت می کنیم . رتبه بندی به عنوان معیاری برای تشخیص صلاحیت و کارکرد شرکت ها می باشد که از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور صورت می گیرد و نشان دهنده وزن و عیار شرکت در بازار های تجاری و فعالیت های اجرایی و زیر شاخه مورد فعالیت خود است.


kajsabt

رتبه بندی شرکت

رتبه بندی شرکت ها برای تمامی قالب های تجاری ثبت شرکت از قبیل شرکت های سهامی عام، شرکت های سهامی خاص، شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تضامنی، شرکت های نسبی، شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلط غیر سهامی و همچنینی شرکت های تعاونی تولید و مصرف صورت می گیرد.
رتبه بندی شرکت ها در ۵ شاخه انجام میشود که عبارتند از:

۱٫شرکت های پیمانکاری
۲٫شرکت های مشاوره
۳٫شرکت های انفورماتیک
۴٫شرکت های طراحی و ساخت EPC
۵٫شرکت های انبوه سازی

رتبه بندی شرکت ها برای هر یک دارای سطح بندی متفاوتی می باشد به اینصورت که شرکت های پیمانکاری، انبوه سازی و طراحی و ساخت EPC در ۵ سطح گرید بندی و مشاوره ای در ۳ سطح، شرکت های انفورماتیک در ۷ سطح گرید بندی می شوند. که رتبه ۱ دارای بیشترین ارزش می باشد و به ترتیب تا عدد های ۵ ( برای شرکت های پیمانکاری، انبوه سازی و طراحی ساخت) ۳ برای شرکت های مشاوره و ۷ برای شرکت های انفورماتیک از اعتبار گرید آن کم می شود.

شاید برای شما سوال پیش آید که شرکت ها چرا به رتبه بندی نیاز دارند؟ که برای پاسخ گرفتن برای این سوال بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا مزایا و مدارک مورد نیاز برای اخذ گرید و رتبه بندی برای شرکت را برای شما ذکر کنیم.

مزایای اخذ گرید

-با اخذ رتبه در شرکت می توانید در مناقصات دولتی که برای گرفتن پروژه های دولتی می باشد می توانید شرکت کنید زیرا در پروژه شرکت های دولتی شرکت هایی که قصد انجام و همکاری با سازمان های دولتی را دارند باید حتما شرکتشان دارای رتبه و گرید باشد تا بتوانند مجوز حضر در مناقصه را دریافت کنند.
-با رتبه بندی شرکت یک نمای کلی از شرکت خود و فعالیت های آن را به مخاطبان خود نمایش می دهید.
-با رتبه بندی شرکت اعتبار و کیفیت شرکت خود را افزایش می دهید.
شما می توانید با مراجعه به سامانه اصلی ساجات که آدرس آن به نشانی sajat.mporg.ir می باشد مراجعه کنید و با ثبت نام و دریافت نام کاربری و کلمه عبور وارد سامانه شده و برای اخذ رتبه به صورت شخصی اقدام کنید ولی برای اینکه اقدام شما سریع‌تر انجام شده و به صورت حرفه ای صورت پذیرد می توانید با کمک گرفتن از شرکت های ثبتی که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند؛ اقدام به دریافت گرید کنید تا با مشاورین و تخصص خود درخواست شما را سریعتر و حرفه ای تر دنبال کنند.

مدارک لازم بعد از ثبت شرکت برای اخذ رتبه بندی عبارتند از:

۱٫ارائه اساسنامه تکمیل شده شرکت
۲٫ارائه شرکت نامه
۳٫ارائه اقرارنامه شرکت
۴٫ارائه تعهد نامه ای از سوی سازمان که مبنی بر منع کردن و غیر قانونی بودن دخالت کارکنان دولت باشد.
تذکر: این تعهد نامه باید برای تمامی اعضای هیئت مدیره انجام شود.
۵٫ارائه کپی برابر اصل مدارک شناسایی کارت ملی و شناسنامه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
۶٫ارائه عکس پرسنلی و تمام رنگی از تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران
۷٫ارائه آخرین صورتجلسه سهامداران و مجمع عمومی موسسین
۸٫ارائه کپی برابر اصل مدارک تحصیلی معتبر برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
۹٫ارائه گواهی پایان خدمت و یا گواهی معافیت از خدمت برای اعضای ذکور هیئت مدیره و مدیرعامل
۱۰٫ارائه اظهارنامه مالیاتی تایید شده توسط سازمان مالیات
۱۱٫ارائه تاییدیه کارکردهای بیمه
۱۲٫ارائه و اعلام کردن آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت به همراه روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر شده است.
۱۳٫در صورتی که شرکت شما قبلا دارای رتبه بوده باشد و بخواهید آن را ارتقاء دهید ارائه رتبه قبلی نیز لازم است.
بعد از ارائه مدارک باید هزینه مورد نیاز برای دریافت گرید را به حساب سازمان واریز کنید تا پرونده شما به گردش در آمده و شروع به کار کند سپس توسط مسئولین ذیربط مورد بررسی قرار بگیرد.
شرکت ها با رتبه بندی شرکت خود ارزش سهام شرکت خود در بازار بورس اوراق بهادار افزایش داده و همچنین قیمت و ارزش شرکت خود را نیز بالا می برند در نتیجه قیمت بالایی که برای اخذ رتبه برای شرکت هزینه این ارزش را دارد که بتوان از طریق اخذ رتبه ارزش شرکت و قیمت آن را چندین برابر کرد.

ثبت شرکت میزان مجری ثبت و رتبه بندی شرکت در ایران می باشد که با کمترین هزینه ثبت شرکت نسبت به سایر موسسات این مهم را برای شما به انجام می رساند.