namalux
apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

ثبت شرکت و ثبت برند بهترین آغاز برای کسب و کار شماست

همیشه آغاز هر فعالیتی با سختی هایی همراه است که اگر در ابتدای کار دقت لازم را داشته باشیم، از این مرحله به موفقیت عبور خواهیم کرد.

برای شروع کسب و کارها نیز یکی از موارد بسیار مهمی که وجود دارد آن است که اقداماتی را انجام دهیم تا اولا ریسک سرمایه گذاری و فعالیت های خود را کاهش دهیم و همچنین از حمایت های قانونی برخوردار شویم.

برای این منظور، یکی از اقدامات لازم ثبت شرکت در قالب یکی از شرکت های ۷ گانه موجود در قانون تجارت است.

 

انواع شرکت ها در ایران

مطابق با ماده ۲۰ قانون تجارت، هفت نوع شرکت در ایران وجود دارد که به شرح ذیل است:

۱- شرکت سهامی (اعم از سهامی عام و سهامی خاص)

۲- شرکت با مسئولیت محدود

۳- شرکت تضامنی

۴- شرکت مختلط غیر سهامی

۵- شرکت مختلط سهامی

۶- شرکت نسبی

۷- شرکت تعاونی تولید و مصرف

 

ثبت چه نوع شرکتی بهتر است؟

پاسخ این سوال تا حدود بسیار زیادی بستگی به شرایط، تعداد شرکاء، گاها موضوع فعالیت شرکت، محدود بودن یا نبودن مدت مدیریت اعضاء هیات مدیره، وجود یا عدم وجود بازرس برای شرکت و مسائلی از این دست دارد و باید گفت تعیین نوع شرکت با توجه مسائل و مواردی که ذکر گردید، مطابق با تصمیم، انتخاب و شرایط شما خواهد بود.

 

ثبت برند اقدام مهم دیگر برای شروع کسب و کار

ثبت برند است. چرا که اگر نام و نشان تجاری خود را در قالب برند و لوگو در مرجع رسمی پیش بینی شده در قانون، بنام اداره مالکیت معنوی به ثبت نرسانید، باید همواره منتظر سوء استفاده افراد سود جود و یا برخی از رقبای خود از برند و لوگویی باشید که سال ها برای معروف شدن و شناخته شدن آن تلاش کرده اید.

 

برای ثبت برند و ثبت شرکت به کجا مراجعه کنیم؟

از آنجاییکه ثبت برند و ثبت شرکت از امور تخصصی و نیازمند تجربه کافی در این زمینه است و هرگونه اشتباهی می تواند وقت و هزینه های شما را هدر بدهد، لذا توصیه می نماییم چنانچه تصمیم به ثبت برند و شرکت و دیگر امور حقوقی و ثبتی را دارید، حتما قبل از هر اقدامی با کارشناسان و وکلای با تجربه موسسه حقوقی مشهور مشاوره نمایید.

از جمله خدمات حقوقی و ثبتی دیگری که توسط کارشناسان خبره و وکلای با تجربه موسسه حقوقی مشهور ارائه می گردد، می توان به مواردی همچون ثبت تغییرات شرکتها، ثبت طرح صنعتی و طلاق توافقی و دعاوی مالیاتی و غیره اشاره نمود.

برای بهره مندی از خدمات حقوقی و ثبتی موسسه حقوقی مشهور می توانید از طریق سایت موسسه به نشانی www.mashhoor.ir اقدام نمایید و یا با شماره ۴۳۰۰۰۴۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.