2ad
fardadigital
استفاده از کلیه ابزارهای این سایت ، برای شما و کاربران شما ، شامل تعرفه نیم بهای اینترنت با میزبانی داخلی می شود.
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی
کاهش رتبه الکسا sitedar طراحی سایت

هاست ایران یا خارج از کشور؟ کدام بهتر است؟

mizbanfa

هاست از لحاظ موقعیت معمولا با موقعیت های ایران و خارج از کشور ارائه می شود. علاوه بر کشور عزیزمان ایران، معمولا کشورهای آلمان، کانادا، آمریکا، فرانسه و هلند محبوب ترین موقعیت ها برای میزبانی سایت ها هستند. تفاوت عمده هاست ایران و خارج از کشور در موقعیت میزبانی آنهاست. در این مقاله بصورت مشروح در این مورد بحث کرده و اطلاعات مفیدی در این باره ارائه خواهیم کرد. از شما دعوت میکنیم با ما همراه باشید.

تفاوتهای عمده هاست ایران با هاست خارج

- سرعت دسترسی هاست ایران بالاتر است.
- هزینه تامین پهنای باند در هاست ایران اغلب بالاتر است.
- هاست ایران پایداری بیشتری برای کاربران اینترنت داخل کشور دارد.
- نتیجه گیری غالبا بهتر در سئو با هاست ایران

علت سرعت دسترسی بالاتر در هاست ایران چیست؟ هنگامی که در مرورگر آدرس یک سایت را وارد می کنیم اینکار به عنوان درخواست به سمت سرور میزبان فرستاده شده و نتیجه بصورت محتوای آن سایت در مرورگر ظاهر می شود. مسیری که این درخواست طی می کند تا در سطح شبکه اینترنت به سرور رسیده و بازگشت داده شود هر قدر کوتاه تر باشد سرعت دسترسی بالاتر خواهد بود. به همین علت در هاست ایران سرعت دسترسی بالاتری بدست می آید.
چرا هزینه تامین ترافیک در هاست ایران بالاست؟ همانطور که می دانید تعرفه اینترنت در کشور ما نسبت به بسیاری از کشورها بالاست و این امر در ترافیک بین الملل سرورها نیز تاثیرگذار است. در هاست ایران معمولا یا محدودیت ترافیکی وجود دارد و یا هزینه تامین ترافیک برای هاست با قیمت بالایی مقدور است.

پایداری هاست ایران برای کاربران اینترنت داخل کشور: بسیاری از اوقات مشاهده کرده اید که در هنگام اختلالات اینترنت برخی سایتها به راحتی و باسرعت بالا لود می شوند. اما برخی سایت ها از دسترس خارج می شوند. دلیل این موضوع قرارگیری سایت در موقعیت داخل کشور است که درخواست نیاز به متصل شدن به شبکه خارج از کشور نیست و از طریق بستر شبکه داخلی کشور میتوان به سایت دسترسی داشت.

تاثیر هاست ایران در سئو سایت: بر طبق اصول گوگل و سئو محلی بهتر است یک سایت در موقعیتی میزبانی که اکثر کاربران آن سایت در آن موقعیت یا نزدیکی آن قرار دارند. این موضوع موجب دستیابی به سرعت بالاتر در هنگام مشاهده سایت می شود که تاثیر مستقیم در سئو دارد.
در هنگام خرید هاست بهتر است ملزومات از قبیل حجم و ترافیک، منابع سخت افزاری و نرم افزاری، سازگاری و چنین مواردی را مورد بررسی قرار داد تا بتوان با خیالی آسوده از هاست استفاده کرد. با توجه به اینکه هاست اصلی ترین زیرساخت یک سایت محسوب می شود می بایست دقت بالایی در انتخاب و خرید آن بعمل آورد. در واقع اگر هاست کیفیت مطلوبی نداشته باشد در ایده آل ترین شرایط نیز کاربران سایت از بدلیل سرعت پایین و مشکلات دیگر از آن فراری خواهند بود.

تهیه شده در میزبان فا / آدرس سایت : https://mizbanfa.net