namalux
apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

دیدنی های سفر به کوبا

کوبا کشوری زیبا و دیدنی است که در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد.این کشوراز مجمع الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده است، در سال ۱۵۱۱ اسپانیایی ها در آن اقامت گزیدند و به مدت ۴۰۰ سال آن را تحت استعمار خود گرفتند تا در نهایت در سال ۱۹۵۲، کوبا استقلال خود را از اسپانیا اعلام کرد. بین سال های ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۹ انقلاب کوبا روی داد و باعث براندازی دیکتاتوری و روی کار آمدن دولت جدید به رهبری فیدل کاسترو شد.

سواحل سفید و زیبای کوبا و آب های فیروزه ای اش در سراسر دنیا مشهور است، اما دیدن ساختمان های قدیمی دوران استعمار، خیابان های دیدنی، ماشین های کلاسیک و غذاهای کارائیبی، از دیگر جاذبه های فراموش نشدنی کوباست.برای دیدن سایر تورها مانند تور ترکیه به سایت سفر باتو مراجعه کنید.

مختصات آب و هوایی

آب و هوای کوبا نیمه گرمسیری و با رطوبت بالاست. میانگین دمای هوا بخصوص در کنار آب ها، ۲۵ در جه است و در زمستان، دما به ۲۰ درجه می رسد، گاهی نیز تحت تاثیر تغییرات جوی و طوفان قرار می گیرد. بهترین زمان سفر به کوبا از دسامبر تا می است که بیشتر روزها خشک و آفتابی است. بهتر است بین ماه های آگوست تا اکتبر از سفر به کوبا پرهیز کنید، چون شرایط جوی مساعد نیست.

جاذبه های گردشگری کوبا

شهر قدیم هاوانا

این منطقه تاریخی، سبک قدیمی و کلاسیک خود را حفظ کرده و با قدم زدن بر روی خیابان های سنگفرش شده و تماشای بناهای تاریخی به سبک باروک و نئو کلاسیک و رفت و آمد ساکنان با کالسکه، سبک زندگی کوبا در ۲۰۰ سال پیش، برایتان به نمایش گذاشته می شود. یکی از جذاب ترین چیزها در این شهر وجود ماشین های قدیمی رنگارنگ است که یادگاری از زمان اشغال هاوانا به دست اسپانیایی هاست.

در این منطقه، میدان کلیسای جامع قرار دارد که کلیسای سنت کریستوبال در آن قرار گرفته و نیز یک قلعه نظامی به نام Real Fuerza، که بر زیبایی های این محل می افزاید. از دیگر مناطق پر جنب و جوش شهر میدانی است به نام Plaza Vieja، این میدان بنایی تاریخی و زیبارا شامل می شود که نام آن Casa del Conde Jaruco است که در طبقه هم کف آن پنجره هایی با شیشه های رنگی به کار رفته است.

منطقه تاریخی دیگر در هاوانا گورستان کریستف کلمب است با سنگ قبرها، مجسمه ها و آرامگاه هایی که هنرمندان مشهور آنها را ساخته اند، این گورستان، مهم ترین و مشهورترین گورستان در آمریکای جنوبی است و در سال ۱۸۷۶ ساخته شده و امروزه به جاذبه ای گردشگری در هاوانا تبدیل گشته است.اطلاعات سایر تورهای لحظه آخری و تور کیش به سایت سفر باتو مراجعه کنید.

و امروزه به جاذبه ای گردشگری در هاوانا تبدیل شده است.رین گورستان در آمریکای جنوبی است و در سال ۱۸۷۶ ساخته شده، ولی  ساحل وارادرو

این منطقه ساحلی در مجاورت شبه جزیره Hicacos واقع شده و دارای درختان نخل و سواحل شن سفید و بیش از ۵۰ هتل است. از دیدنی های دیگر این منطقه، پارک طبیعی وارادرو است که منطقه ای حفاظت شده با سواحل زیبا و دو غار دیدنی است.

پارک Josone، در منطقه وارادرو با باغ های گل، استخر و رستوران و دریاچه ای کوچک در میانش، مکانی آرام بخش برای گردشگران است. علاوه براین، در شمال شرقی این منطقه پارک زیردریایی Cayo Piedra واقع شده که محبوب علاقه مندان به غواصی و دنیای زیبای زیر آب است. ساحل وارادرو از مشهورترین سواحل کوباست.

شهر ترینیداد

ترینیداد از شهرهای محبوب توریستی باکواست و از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. در این شهر قدیمی ساختمان های تاریخی، خیابان ها و میدان های سنگفرش شده، یاد آور زمان های قدیم است. معماری های  این منطقه که به زیبایی مرمت شده اند متعلق به قرن هفدهم تا نوزدهم میلادی است، یعنی زمانی که شهر در اوج شکوفایی بوده و از تجارت شکر و برده سود می برده.

در شهر ترینیداد، تعدادی موزه و گالری هنری وجود دارد و نیز محیط طبیعی اطراف شهر با چشم اندازهایی از درختان نخل، کوهستان و  مزارع نیشکر، بسیار لذت بخش است و همینطور مکانی ایده آل برای اسب سواری است.

شهر Guardalavaca

این مکان شهری توریستی با سواحل زیباست. منطقه سرسبزی که دارای مسیرهای پیاده روی در سایه انبوه درختان است. از این شهر ساحلی می توانید سفرهای کوتاه به اطراف داشته باشید و یا برای ماجراجویی در جنگل، سفر به جزایر کوچک اطراف و تورهای قایق سواری و غواصی برنامه ریزی کنید. در جزایر نزدیک این شهر یک دلفیناریوم هم وجود دارد که دیدار ازآن برای خانواده ها لذت بخش است.بیشتر بخوانید: تور مشهد

ساحل بهشت Playa Paraiso

ساحل بهشت در جزیره ی Cayo Largo del Sur قرار دارد و از زیباترین سواحل شنی سفید رنگ در کوباست. این نواحی ساحلی پر از هتل های ممتاز و گردشگاه های ساحلی است.

پارک ملی وینال

این پارک ملی، در دامنه تپه های صخره ای و در دره ای سرسبز و زیبا واقع شده و به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. جایی که برای دوستداران طبیعت  و فعالیت های تفریحی در طبیعت بسیار خوشاینداست. این منطقه دارای چشم اندازهای زیبا در کنار زمین های مسطح کشاورزی است که برای پرورش انواع میوه و سبزی به کار می رود. در این مکان امکان اسب سواری و کوهنوردی برای گردشگران وجود دارد. در نزدیکی این منطقه، شهری مسکونی به همین نام وجود دارد که برای اقامت مناسب است.