namalux
apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

تفریحات تور مالدیو و تور بالی و سیشل

تفریحات تور مالدیو – ورزش های آبی

مالدیو، یک مکان واقعا زیبا برای لذت بردن از بهترین لحظات زندگی است، که یک عالمه ماجراجویی برای توریست های خودش دارد. جالب ترین آنها ورزش های آبی هستند که چه آنهایی که شناگر هستند و چه نیستند، هم آن را دوست دارند. و به همین دلیل است که این ورزش ها اینهمه علاقمند به خودش جلب می کند. اگر هم تمام اینها برای شما جالب است و دوست داشتنی و هیجان انگیز، زمانشه که چمدوناتونو ببندید و مستقیم به تور مالدیو بروید.

کاتاماران

از این ورزش شما حقیقتا لذت خواهید برد. قایقرانی در آب های آبی مالدیو بار دیگر به شما در تور مالدیو عشق می بخشد، اما این بار با طبیعت. قایقرانی در اقیانوس شگفت انگیز که در اطراف شما پر از جزایر زیبا و فوق العاده و آرامشی بی مانند است، واقعا شما را در یک لحظه مسخ خودش می کند.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: نوامبر تا آوریل

شنا: لازم نیست

نکته: با خودتون دوربین ببرید و از این لحظات نادر پر از آرامش حتما فیلم و عکس بگیرید.

هزینه تقریبی: ۷۰ تا ۹۰ دلار برای هر نفر

 


samseir

کایاک سواری

لذت بردن از این ورزش در آب های شگفت انگیز اقیانوس آبی در تور مالدیو، احساس خوبی به شما می دهد. قایق خود را بچرخانید، چرا که کایاک سواری در وسط این هیولای عظیم، واقعا سرگرم کننده است.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: ترجیحا بلد باشید

نکات: برای دو ساعت کایاک سواری در اقیانوس این ورزش رایگان می باشد. برای انجام درست آن با راهنما صحبت کنید.

هزینه تقریبی: ۳۰-۵۰ دلار برای هر نفر

غواصی سطحی

غواصی سطحی در مالدیو یک ورزش است که حتی افراد غیر شناگر را قادر می سازد تا اسرار پنهان دنیای زیر آب را کشف کنند. تنها چیزی که نیاز دارید در تور مالدیو ، ماسک و باله های غواصی هست. شما می توانید عمق واقعی اقیانوس را مشاهده کنید و مسیر زیادی را در اقیانوس باشید. این یکی از بهترین تفریحات آبی در مالدیو است.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: ژوئیه تا سپتامبر

شنا: در سطح ابتدایی بلد باشید – شناور بودن و پا زدن

نکات: حتما نباید یک شناگر حرفه ای باشید. اگر از شنا در آبهای عمیق می ترسید، در آبهای کم عمق شناور شوید.

هزینه تقریبی: ۸۵ دلار برای هر نفر برای دو ساعت

کایت سواری

تصور کنید، چقدر هیجان انگیز می شود که مانند کایت (بادبادک) بالای اقیانوس زیبای مالدیو و در آسمان باشید. کایت سواری قطعا برای کسانی که هیجان و ورزش را با هم دوست دارند خیلی رضایت بخش خواهد بود و برای کسانی که به دنبال هیجان در تور مالدیو شرکت می کنند هم هیجان می دهد.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: لازم نیست

نکات: چشم هایتان را باز کنید و هیجان را احساس کنید.

هزینه تقریبی: ۶۰ تا ۹۰ دلار برای هر فرد برای یک ساعت پرواز

سوار شدن در قایق های کف شیشه ای یا Dinghies

آیا تا به حال تصور کرده اید وقتی سوار یک قایق بر روی اقیانوس وسیع، عمیق و آبی رنگ هستید، انگار دارید بر روی آن راه می روید؟! شما می توانید حیوانات و گیاهان دریایی خیره کننده ای را مشاهده کنید و که در حال سُر خوردن از زیر پای شما هستند! خب، آماده باشید تا این تجربه را با قایق های کف شیشه ای در اقیانوس بگذرانید.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: لازم نیست

نکات: از هر موجودی زیبا که زیر قایق شما عبور می کند چشم برندارید.

هزینه تقریبی: در حدود ۳۰ دلار

جت اسکی

این ورزش به دلیل تجربه هیجان آور و سرعت فوق العاده ای که دارد در میان همه مسافرین مالدیو مورد علاقه می باشد، در حالیکه شما در آب های اقیانوسی سرگردان هستید.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: آوریل تا اکتبر

شنا: مورد نیاز نیست

نکات: هنگام آماده شدن برای این ورزش، جلیقه نجات را فراموش نکنید. شما مطمئنا جت اسکی را همراه دوست و یا همسر خود بروید، اما همیشه توصیه می شود که یک مربی را همراه داشته باشید.

هزینه تقریبی: به ازای هر ۲۰ دقیقه و بستگی به جت اسکی که انتخاب می کنید بین ۷۰ تا ۱۸۵ دلار هزینه خواهد داشت.

غواصی

غواصی، به ویژه غواصی در آب های عمیق و در بین خرابه ها و لاشه کشتی و هواپیما در آب های عمیق در تور مالدیو باعث جذب بسیاری از توریست ها به این مکان شده است. بسیاری از هتل ها این را به عنوان بخشی از بسته های خود ارائه می دهند.

بهترین زمان برای لذت بردن از این ورزش: ژانویه تا آوریل

شنا: لازم نیست

نکات: اگر از قبل غواصی بلد بودید به راهنمای خود بگویید. او به شما کمک خواهد کرد که تجربه حرفه ای تری را به دست آورید. به هر حال، با دقت به راهنمای خود گوش دهید.

هزینه تقریبی: ۱۳۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر فرد، بسته به دوره غواصی انتخاب شده توسط شما.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

عجایب طبیعی اندونزی که در تور بالی حتما باید ببینید

کوهستان Rinjani

ارتفاع این کوه به ۳۷۲۶ متری رسیده است. Rinjani دومین آتشفشان مرتفع اندونزی است و این کوه شگفت انگیز در شمالی ترین قسمت جزیره آتشفشانی Lombok واقع شده است. این کوه منظره ای فوق العاده دارد. صعود از این کوه به طور معمول ۲ شب و ۳ روز زمان می برد. نزدیک ترین روستا به این کوه Rudy Trekker نام دارد که در Senaru قرار دارد و راهنماهای بسیار باتجربه ای در زمینه بالا رفتن از این کوه دارد. در زمان شروع به بالا رفت از این کوه از بین جنگل هایی عبور می کنید که در آن میمون ها بسیاری می بینید که مشغول بازیگوشی هستید. دریاچه ای بسیار زیبا و با آبی گرم در بین کوه ها قرار دارد و یک ابر سفید رنگ درست بالای آن قرار دارد. در این منطقه کوهنوردان زیادی را می بینید که یا چادر زده و اطراق کرده اند و یا بعضی از آنها هنوز هم به گوشه و اطراف سرک می کشند که مناظر زیباتری را پیدا کنند؛ ما توصیه می کنیم که کمی بیشتر اطراف را بگردید، چرا که آبشارهای بزرگ و کوچک و آبگیرهایی زیبایی را پیدا خواهید کرد. در طول راه به سمت قله ابرها را همه جا خواهید دید. اما استثنایی ترین بخش سفر دیدن دهانه آتشفشان این کوه بیدار است.


samseir

دریاچه Toba

این دریاچه در ارتفاع ۱٫۱۳۰ متری از سطح دریا و در میان قله های آتشفشانی شمال سوماترا واقع شده است. Danau Toba بزرگ ترین دریاچه در اندونزی و بزرگترین دریاچه آتشفشانی در جهان به شمار می رود. آب های آبی اقیانوسی این دریاچه یک فضای بزرگی در حدود ۱۰۰ کیلومتر در طول، ۳۰ کیلومتر در عرض و ۵۰۵ متر عمق، را فرا گرفته اند. در وسط این دریاچه جزیره ای کوچک به نام Pulau Samosir قرار دارد که ساکنان آن از قبیله Batak هستند. جاده های فوق العاده آرام اطراف این جزیره کاملا مورد علاقه طرفداران دوچرخه سواری است. در اطراف این دریاچه اقامتگاه هایی برای مسافران در نظر گرفته شده است. تمام اینها باعث شده است که دریاچه Toba باعث جذب مسافران به خود شود و تجربه ای تازه به جای انتخاب تور بالی برای مسافران باشد.

پارک ملی Kelimutu

بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه قبل از طلوع خورشید است. پس از طی یک مسافت پر پیچ و خم با یک مینی بوس به سمت بالاترین قسمت این پارک به دریاچه آتشفشانی ۳ رنگ در راس Kelimutu در قسمت شرقی جزیره Flores می رسید. این ۳ دریاچه نام های مخصوص به خود را دارند:

  • Tiwu Ata Mbupu که در بیشتر زمان سال رنگ آن آبی نیلگون است و بر طبق باور مردم محلی آن منطقه این دریاچه متعلق به روح مردگانشان می باشد و با تغییر حالات این ارواح رنگ این دریاچه هم تغییر می کند، حتی باور دارند اگر فردی دروغگو به این دریاچه نزدیک شود، رنگ این دریاچه تیره می شود.
  • Tiwu Ko’o Fai Nuwa Muri که در بیشتر زمان سال رنگ آن سبز است و بر طبق باور مردم محلی آن منطقه این دریاچه نماد مردانی جوان به همراه چند دوشیزه می باشد. این دریاچه و دریاچه قبلی در کنار هم هستند و با دیواره ای با ارتفاع ۵۰ تا ۱۵۰ متر از هم جدا شده اند و شیب این دیوار ۷۰ درجه می باشد.
  • Tiwu Ata Polo که بیشتر با نام دریاچه افسون نامیده می شود (بیشتر به خاطر رنگ قرمز و آتشین آن) کمی از دو دریاچه دیگر فاصله دارد که در بیشتر زمان سال به رنگ قرمز، نارنجی و یا قهوه ای می باشد و در زمان هایی هم سبز و یا آبی رنگ دیده شده است.

علت تغییر رنگ این دریاچه ها هم به دلیل وجود مواد معدنی در آب دریاچه و مخلوط شدن آن با گازهای محیط و آتشفشانی؛ مثل ؛ صورت می گیرد و این تغییر رنگ ها از هیچ قانونی و یا هیچ نظمی خاصی پیروی نمی کنند.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

۷ جاذبه گردشگری  پر طرفدار در تور سیشل

سیشل، مجمع الجزایری متشکل از بیش از ۱۰۰ جزیره می‌باشد که البته بیشتر خالی از سکنه هستند. سیشل، در اقیانوس هند و شرق قاره آفریقا قرار دارد. سواحلی نقره ای، آب های آبی نیلگون˓ تپه های سرسبز، این جزیره را به بهشتی گرمسیر و مقصدی جذاب برای زوج های جوان و سفر ماه عسل معروف شده است. تور سیشل بهترین گزینه سفر گرمسیری برای شماست.
غواصی از محبوبترین فعالیت های سیشل است. غواصی در آب های گرم و زلال سیشل درکنار کوچکترین موجودات گرمسیری تا بزرگترین موجودات دریایی مانند وال کوسه ها تجربه ای هیجان انگیز برای تمامی افرادی است که به این جزیره سفر می‌کنند چراکه در سیشل امکان غواصی برای غواصان مبتدی تا حرفه ای فراهم شده است.

 

۷ جاذبه گردشگری  پر طرفدار در تور سیشل

ستاره سیشل خیره کننده و بی نقص است، و جزو جزیره های بی شمار است. سواحل زیبای بولدر، سواحل پر زرق و برق، صخره های مرجانی بسیار زیبا و ذخایر طبیعت یونسکو، بسیاری از جزایر که شامل ۱۱۵ جزیره مرجانی و گرانیت در مجمع الجزایراست، قله های وسیعی از افق های زیر آب  تنها برخی از جاذبه های سیشل هستند. سیشل در شرق کنیا در نزدیکی استوا قرار دارد. بسیاری از جزایر و نواحی آن در محدوده های دریایی قرار دارند. در این سرزمین، شما می توانید ازپیاده روی در کوه، پیاده روی در سواحل زرق و برق دار، صعود به سنگ، عکاسی از گیاه و جانوران منحصر به فرد، و میل کرد غذا در رستوران Créole در دل آب لذت ببرید. غواصی، زیر دریایی، گشت و گذار، و قایقرانی، همه جزو تفریحات سیشل هستند، و سیشل دارای برخی از غنی ترین مناطق ماهیگیری در جهان است. در ادامه به معرفی چند مکان دیدنی میپردازیم. شما میتوانید با تور سیشل از این مکان ها دیدن کنید.

حضور انس ماهه (Anse Intendance، Mahé)

 

یکی از زیباترین سواحل ” Mahé ” است، این ساحل پر از شن و ماسه در ساحل جنوب جزیره است، و نقطه ی مورد علاقه ی گشت و گذاران است زیرا که دارای موج های مکرر بزرگ و امواج وحشی می باشد. فقدان یک صخره حفاظتی باعث می شود که کمی خسته شوید و در هنگام صعود از جنوب شرقی خیس شوید، اما نور خورشید، ساحل زیبا باعث شده عکاسان در هر زمانی از سال، از این منظره زیبا با قاب دست نخورده لذت ببرند و عکس بگیرند. همچنین تعداد زیادی لاک پشت در امتداد سواحل پودری اینجا قرار دارند. شما اگر با یک تور سیشل سفر کنید تمام این مکان ها را به شما نشان خواهند داد.

آنس لاتزیو، Praslin

در ساحل شمال جزیره Praslin، Anse Lazio (خلیج Chevalier) یکی از زیباترین سواحل سیشل وجود دارد. برای دسترسی به ساحل باید بیش از یک تپه را بپیمایید، اما ارزش پیاده روی کردن را دارد. این تخته سنگ از سنگ های گرانیت گرد ساخته شده اند که درازای زمان طولانی از شن و ماسه سفید با آب های کریستال شفاف ساخته شده اند که در زیر سایه های رویایی به رنگ آبی هستند.

درختان Takamaka و نخل نارگیل در کنار ساحل قرار می گیرند و برای استراحت کردن از سایه ی این درختان می توان استفاده کرد و می توانید از رستوران ها در هر دو انتهای ساحل برای میل کردن غذا استفاده کنید. بهترین زمان برای بازدید، صبح زود یا بعدازظهر است، زمانی که بیشتر اتوبوس های تور از آنجا خارج شده اند. اگر قصد دیدن از این جاذبه ی گردشگری را دارید به تور سیشل بروید.

بی لیزا، مه (Baie Lazare, Mahé)

روستای زیبا Baie Lazare در Mahé پس از Lazare Picault ، توسط کاوشگر فرانسوی قرن ۱۸ نامگذاری شد، که در آنجا زمانی که دولت فرانسه فرستاده خود را برای کشف جزایر فرستاد، به اینجا آمد. یکی از جاذبه های مهم گردشگری این منطقه، کلیسای بیگی لازار نئو گوتیک است که به سنت Francis of Assisi اختصاص یافته است، که نمای از منظره ای آن را به نمایش می گذارد. سواحل خیره کننده Anse Soleil و Petite Anse، دارای آب های شفاف و خیره کننده  و شن و ماسه سفید هستند که بسیار دیدنی است. حتما به تور سیشل بروید و از این ساحل دیدن کنید.