ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

اشتباهاتی که در سئو و بهینه سازی وبسایت نباید انجام دهیم

سئو به مجموعه ای از تکنیک ها و روش هایی که باعث افزایش رتبه سایت می گردد ، گفته می شود . استفاده از سئو و بهینه سازی آن باعث می شود وبسایت ها نزد موتورهای جستجوگر گوگل محبوب تر شوند و موتورهای جستجوگر آن سایت ها را در رتبه های بالاتر نشان دهند . در بین موتورهای جستجوگر ، گوگل یکی از بهترین و پراستفاده ترین موتورجستجو محسوب می شود . در سئو روش هایی وجود دارد که قصد دور زدن قوانین مربوط به این موتورهای جستجوگر و فریب آن ها را دارند ، به این روش از بهینه سازی سایت سئو کلاه سیاه گفته می شود .

اشتباهات متداول در سئو سایت

استفاده زیاد از یک کلمه کلیدی : در گذشته روشی که بین سئوکاران متداول بود بهینه صفحات سایت توسط یک کلمه کلیدی برای افزایش رتبه و جستجو بیشترآن صورت می گرفت . اما امروزه استفاده از یک کلمه کلیدی برای بهینه سازی سایت فایده ای ندارد زیرا موتورهای جستجوگر بسیار هوشمند شده اند و به راحتی می توانند این تکنیک ها را شناسایی کنند و درصورتی که از یک کلمه یا عبارت در سایت بیش از حد استفاده شود احتمال دارد برای مدتی رتبه سایت بالا باشد اما پس از مدتی از طرف گوگل جریمه خواهد شد .

استفاده از لینک های شکسته : منظور از لینک های شکسته ، لینک هایی هستند که کاربر را به مقصد خاص هدایت نمیکنند . برای مثال چنانچه در متن مقاله ی سایت خود لینکی را قرار داده باشید و کاربر با خواندن آن بر روی لینک کلیک کند و به مقصد مورد نظر هدایت نشود ، در این صورت گوگل آن را تشخیص داده و احتمال دارد سایت شما را جریمه کند . پس بهتر است در بهینه سازی سایت از لینک های شکسته در متن مقاله های موجود در وبسایت استفاده نشود .

فراموش کردن بهینه سازی تصاویر : تصاویر موجود در سایت تاثیر فراوانی بر روی کاربران و بازدیدکنندگان سایت می گذارند . استفاده از تصاویر و بهینه سازی مناسب آن ها باعث می شود وبسایت شما نزد موتورهای جستجوگر محبوب تر شود . از نکات مهم بهینه سازی تصاویر از کلمه کلیدی مرتبط با صفحه وبسایت استفاده شود .

استفاده از محتوای کپی و تکراری : در صورتی که درگذشته از مطالب کپی و تکراری استفاده کرده اید و خوشحال از این هستید که کاربران از خواندن مطالب سایت شما بهره می برند ، از این به بعد به این مسئله توجه بسیار داشته باشید که در سئو استفاده از مطالب اورجینال و دسته اول بهتر از مطالب کپی سایت های دیگر است دلیل آن هم کاملا واضح است که موتورهای جستجوگر گوگل مطالب کپی را تشخیص داده و چون سرقت محتوا از سایت های رقیب امری است غیرقانونی ، گوگل سایت شما را جریمه خواهد کرد و ممکن است آن صفحه از ایندکس گوگل خارج گردد .

استفاده از دسته بندی و برچسب های زیاد : در صورتی که برای وبلاگ خود دسته بندی یا برچسبی ایجاد می کنید ، باید برای آن یک صفحه جدید در سایت خود ایجاد کنید تا توسط موتورهای جستجوگر ، کاوش گردد . چنان چه این دسته بندی های ایجاد شده از لحاظ محتوا ضعیف باشند می توانند به بهینه سازی سایت آسیب بزنند و جستجو توسط موتورهای جستجوگر با مشکل رو به رو می شود . نکته مهم این است که در سئو سایت خود باید دسته بندی هایی که دارای محتوای ضعیفی هستند را حذف کنید و دسته بندی های جدید با برچسب های پرقدرت ایجاد کنید، زیرا ایجاد دسته بندی های پرقدرت در بهینه سازی سایت بسیار موثر خواهد بود .

تمرکز روی کمیت بجای کیفیت : امروزه محتوا در بهینه سازی سایت حرف اول را می زند و توجه نکردن به تولید محتوای خوب و مناسب می تواند شما را از رقابت خارج کند .هرچند که انتشار و تولید محتوای بیشتر بدون درنظر گرفتن اینکه آیا برای کاربران سودی دارد یا نه ، نتیجه مطلوبی را برای وبسایت نخواهد داشت . راهکار مناسب برای تولید محتوای خوب این است که برای تولید محتوا دو فاکتور مهم کلمه کلیدی و کاربران را درنظر داشته باشید و هم چنین می توانید نقاط ضعف محتوای خود را نسبت به رقیب های خود پیدا کرده و آن ها را ویرایش کنید .