siteyou.net
apandwin
استفاده از کلیه ابزارهای این سایت ، برای شما و کاربران شما ، شامل تعرفه نیم بهای اینترنت با میزبانی داخلی می شود.
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

شروع یک کسب و کار با ماهان

ثبت شرکت و شروع یک کسب و کار ، مؤسسه یا شرکت در مفهوم ساده ، همان همکاری و شراکتی است که بین شرکای دونفره یا چندنفره ، با هدفی مشترک ، به‌ منظور تجارت و کسب ‌و کار شکل می‌گیرد.

شرکت دارای معانی و مفاهیم متعددی نظیر، مؤسسات کار، انجمن‌های کسب وکار، بنگاه‌های تجاری و غیره است؛ که با انعقاد قرارداد بین افراد حقیقی یعنی همان صاحبان اصلی شرکت و افراد حقوقی (نمایندگان شرکت) و تلفیقی از هر دو تشکیل می‌شود.

در این نوع مشارکت باید حدود اختیارات ، مقدار سهام هر یک از سهام‌داران ، سمت‌ها و مسئولیت‌های آن‌ها و میزان سود برای هر یک از اعضاء مشخص باشد ؛ تا باتوجه ‌به میزان سهم و درصد سرمایه هر یک از آن‌ها ، درصد سود مشخص ، براساس قرارداد بین آن‌ها تقسیم شود.حال با مفهوم ثبت شرکت که لازمه شروع یک کسب و کار است آشنا شدید


sherkat

تغییرات شرکت

شرکتی که ثبت می‌کنیم ممکن است در آینده نیاز به تغییراتی داشته باشد؛ برای همین ثبت تغییرات شرکت در دراز مدت برای اکثر کسب‌ و کارها لازم است. این تغییرات شامل مواردی همچون: تغییر نام شرکت، تغییر نوع شرکت، تغییر آدرس شرکت، افزایش یا کاهش سهام، تغییر اعضای هیئت مدیره، انحلال شرکت و… می‌شود.

برای اینکه تغییرات شرکت مطابق با قوانین ثبت شرکت‌ها مورد قبول باشد و در آینده برای افراد حقیقی و حقوقی مشکلی پیش نیاید ؛ نیاز است که تغییرات شرکت را به تصویب مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده برسانیم.

یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت تغییرات، ثبت صورت جلسه‌ی تغییرات تصویب شده‌ی شرکت به شمار می‌رود و برای قانونی شدن ثبت تغییرات شرکت باید آن را در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت و در روزنامه رسمی آگهی کنیم.

 

برای تغییر نوع شرکت باید چه کار کنیم؟

برای تغییر نوع شرکت، با توجه به قوانین جدید صرفا سه نوع شرکت بیشتر قابل تغییر به یکدیگر نیستند.

انحلال شرکت چیست؟

انحلال شرکت به این معنی است که همه‌ی فعالیت‌های شرکت متوقف می‌شود و شرکت کاملا دست از کار می‌کشد. وقتی شرکت منحل می‌شود یک نفر نماینده باید بدهی‌ها و مطالبات شرکت را تسویه کند و انحلال شرکت را به ثبت برساند به این فرد مدیر تسویه می‌گویند.

ثبت برند

ثبت برند ، ثبت برند از مهم‌ترین اقدامات مالک یا مالکین شرکت‌ها بعد از ثبت شرکت است.  می‌توان ثبت برند را ، نوعی جواز و گواهی فعالیت رسمی شرکت دانست که براساس آن ، شرکت در عرصه تجاری مطرح می‌گردد و بدین سان در نظر سایر شرکت‌ها به‌ویژه مشتریان شناخته خواهد شد.

در بیانی عامیانه ‌تر، برند همان علامت تجاری کالا و خدمات یک شرکت است؛ که ازطریق آن، محصول و خدمات شرکت‌ها معرفی می‌شوند.

حال که شما ثبت شرکت و برند خود را انجام دادید نیاز به برند سازی دارید و برند سازی از طریق معرفی شما صورت میگیرد ، اما این معرفی از طرق مختلف امکان پذیر است ، داشتن یک وب سایت خوب و داشتن سئو خوب که کاربران و مشتریان هدف شما را به سمت شما سوق میدهد