namalux
apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

خاطره ی یک سفر به یاد ماندنی در کیش

جزیره ی کیش یکی از زیبا ترین و مهم ترین جزیره ها و مناطق دیدنی در ایران است. این جزیره ی زیبا به طول ۱۵ و عرض ۸ کیلومتر ، یکی از چهار مناطق در دنیاست که اکسیژن موجود در هوای آن ، بیشتر از مناطق دیگر است. همین امر موجب می شود مسافران تور کیش در طول اقامتشان در این جزیره ، احساس خستگی کمتر ، بهبود تنفس و کاهش علایم بیماری ریوی را تجربه کنند.

اگر قصد سفر به این جزیره ی زیبا و گردش همراه با تور را دارید بهتر است قبل از آن با مناطق دیدنی و گردشگری کیش آشنا شوید.

مناطق چشم نواز و بسیار زیبای کیش باعث شده اند تا این جزیره لقب “مروارید خلیج فارس” را داشته باشد.

  • تفریحات دریایی

اگر به تفریحات آبی علاقه دارید ، می توانید غواصی ، موج سواری ، جت اسکی و پاراسیلینگ را حتما امتحان کنید. اگر مایل به تجربه ی این نوع هیجانات نیستید ، می توانید قایق سواری را امتحان کنید. این قایق ها دارای ساختاری ویژه با کف شیشه ای هستند که شما می توانید از تماشای زندگی دریایی لذت ببرید.

touryab

  • کشتی یونانی

در قسمت غرب جزیره ی کیش یک کشتی عظیم الجثه وجود دارد که آخرین مالک آن یک فرد یونانی بوده و به همین دلیل این کشتی ، “کشتی یونانی”نام دارد. به تقریب حدود ۵۰ سال قبل این کشتی به گل نشست و تلاش های بسیار برای نجات این کشتی بی نتیجه ماند.این کشتی به موقع غروب و یا طلاع خورشید منظره ای دیدنی و زیبا خواهد داشت. تابش پرتو های خورشید در آسمانی زرد ، قرمز و نارنجی ، پدیده ای را به وجود می آورد که مانند آن را به سختی می توان یافت.(توریاب که در حوزه تور لحظه آخری فعالیت میکنند این مکان را پیشنهاد میدهد)

touryab

  • ساحل مرجانی

یکی از مناطق آرام بخش در کنار هر دریا و در هر جزیره ای ، قسمت ساحلی آن است که جزیره ی زیبای کیش هم از این موضوع مستثنی نیست!در قسمت شرقی جزیره ، ساحل مرجانی کیش وجود دارد که در نزدیکی بازار مرجان است. در نزدیکی دریا و نوار ساحل ، درختان نخل و آلاچیق ها محیطی آرام به دور از هیاهوی بازار را برای شما به ارمغان می آورند تا در آرامش به تماشای دریای زیبای خلیج فارس بنشینید.هم چنین در این قسمت از ساحل کلوب های ورزش آبی وجود دارد که برای شرکت وانجام فعالیت مورد نظرتان ، از قبل باید رزرو داشته باشید.میتوانید با مراجعه به توریاب قیمت تور کیش و رزرو آنرا جستجو کنید

 

touryab

  • پارک دلفین

یکی دیگر از تجربه ی هیجان انگیز که گزینه ی مناسبی برای تفریح همه سنین است ، پارک دلفین نام دارد.این جاذبه ی گردشگری زیبا در کیش مجموعه ای به مساحت ۱۷۰ هکتار است که شامل استخر دلفین ، نهنگ و شیر های دریایی است. هم چنین باغ پرندگان با بیش از ۴۰ گونه پرنده ، باغ گل های ارکیده ، باغ پروانه و باغ کاکتوس تجربه ای هیجان انگیز برای دوست داران حیوانات و گیاهان به ارمغان می آورد.

  • سافاری

(کلمه ی سافاری در لغت به معنای بازدید و تفریح است که گردشگران در یک مسیر معلوم با چهار پایان (مثل شتر) و یا وسیله ی نقلیه ی خاص به گشت و گذار می پردازند.)از مهیج ترین این سافاری ها می توان به تور صحرا اشاره کرد که محل حرکت شتر و یا خودرو در نقاط صحرایی و بیابانی ست.

هم چنین در این مناطق مسافران می توانند در رستوران های رو باز و یا سر پوشیده ، کافی شاپ ها و نمایشگاه های صنایع دستی به استراحت و خرید مشغول شوند.

  • کاریز

از دیگر مکان هایی که بازدید ازآن به شدت توصیه می شود ، شهر زیر زمینی کاریز است.ایرانیان در زمان قدیم جهت مقابله با کم آبی قنات حفر می کردند که کاریز یکی از این مناطق است که ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. شما می توانید در این تونل ها که زیر زمین هستند قدم بزنید و چگونگی این سیستم را از نزدیک ببینید.به طور تقریبی طول این تونل ها ۸ کیلومتر و یا بیشتر است به همین دلیل به هنگام قدم زدن تصور می شود که در یک شهر در زیر زمین هستید.هم چنین در این قسمت غرفه و نمایشگاه های صنایع دستی و چایخانه ای سنتی برای استراحت مسافران و گردشگران وجود دارد.

به طور کلی نمی توان با یک بار سفر و یا تور از همه ی مناطق زیبا و چشم نواز جزیره ی کیش دیدن کرد ، کشف و تجربه ی همه ی تفریحات و زیبایی ها قطعا به بیش از یکبار سفر با تور نیاز دارد ، به شما توصیه می کنیم از این جزیره ی زیبا در کنار آب های نیلگون خلیج فارس دیدن کنید و یک سفر به یاد ماندنی با سایت توریاب و اگر خوش شانس باشید یک تور لحظه آخری کیش داشته باشید!

منبع: راهنمایی سفر به کیش توریاب