apandwin
ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

صنعت توریسم به رکود رفت

صنعت توریسم ششمین مقصد مسافرتی جهان را می توان با موج محدودیت های مسافرتی و کنسل شدن در سراسر جهان و در هراس کرونا ویروس قرار داد.تور ترکیه در سال ۲۰۱۹ با بیش از ۴۵ میلیون بازدید کننده خارجی از اوج لذت خود برخوردار بود ، اما صنعت گردشگری این کشور در فصل سفر آینده به دلیل رمان کروناویروس جدید ، که موج هایی از محدودیت های مسافرتی و لغو سفر را به دنبال دارد ، در معرض ضربه سنگین قرار گرفته است.شیوع جهانی تاج ویروس جدید درست زمانی پدیدار شد که صنعت گردشگری ترکیه با ورود به دوره قوی بهبودی با این کشور ، شاهد افزایش شدید تعداد ورود گردشگران تور استانبول و همچنین تور آنتالیا پس از رونق بخشیدن به محرک گسترده برای بهبودی از بحران ارزی ۲۰۱۸ بود.


touryab

سوری سورابوراباتور رئیس فدراسیون هتلداران ترکیه (TabROFED) گفت که کاهش قابل توجهی در رزرو تعطیلات رخ داده است زیرا بسیاری از شرکتهای هواپیمایی با اکثر کشورها تعداد پروازهای خود را ۵۰٪ کاهش دادند.در ماه ژانویه ، وزیر فرهنگ و جهانگردی ، مهمت نوری ارسوی گفت که روند صعودی می تواند به این معنا باشد که ترکیه از ۵۸ میلیون بازدید کننده خارجی استقبال می کند و ۴۰ میلیارد دلار از فعالیت های گردشگری را در سال ۲۰۲۰ تولید می کند ، از ۳۴٫۵ میلیارد دلار درآمد این کشور در سال ۲۰۱۹ ، که ۱۷ درصد افزایش در مقایسه با سال ۲۰۱۸ دارد.شروع این سال امیدوارکننده بود زیرا صنعت با بهترین استفاده خود در ژانویه تا کنون با ۱٫۸ میلیون بازدیدکننده ورود داشت – رشد ۱۶٫۱ درصدی در سال نسبت به سال قبل ، داده های وزارت فرهنگ و گردشگری نشان می دهد. میزان اشغال هتل ها نیز امیدوار کننده بود زیرا تقریباً به ۶۲ درصد رسید ، که نسبت به سال گذشته ۶٫۴ درصد رشد داشته است.

 

با این حال ، این نشانه‌ها اکنون نشان می دهد که این کشور با وجود ثبت تنها ۵۰ مورد کورو ویروس تاکنون ، در ماههای بعدی به همراه بسیاری از مقصدهای گردشگری در سراسر جهان ، روند کاهشی را تجربه خواهد کرد.براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) که اروپا را مرکز جدید ویروس خوانده است ، تعداد مرگ و میر جهانی در اثر ویروس از ۵،۷۸۰ فراتر رفت و بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ مورد در سراسر جهان تأیید شد.دولت برای جلوگیری از شیوع تاج ویروس ، دولت گفت که از پیشگیری از شیوع بیماری در داخل کشور در اولویت قرار گرفته و امنیت مرزها را به همراه محدود کردن ورود گردشگران تضمین می کند. به هتل ها که در ساحل اژه و مدیترانه واقع شده اند توصیه کردند که باز شدن تابستان ها را به مدت یک ماه به تعویق بیاندازند. شرکت هواپیمایی ملی پرچم ترکیه اخیراً اعلام کرد که کنسل شدن بلیط از اواسط ژانویه ۵۰٪ افزایش یافته است.ارسوی با بیان اینکه این وزارتخانه جلساتی را با نمایندگان بخش برگزار کرده است ، افزود: بزودی حمایت مالی از این بخش اعلام می شود.


touryab

ÜorabatFr رئیس TÜROFED خاطرنشان کرد: افتتاح هتل ها در مناطق توریستی ، که در ابتدا برای اوایل آوریل برنامه ریزی شده بودند ، اکنون به پایان ماه آوریل موکول شده است. aborabatır گفت: تأخیرها منجر به خسارت مالی شدید صنعت خواهد شد.وی گفت: “ما یک سند مشورتی به وزیر فرهنگ و جهانگردی داده ایم. اگر اقدامات حمایتی برای حمایت از بخش انجام شود ، ما با هم همکاری خواهیم کرد تا بتوانیم با کمترین خسارت بر این بحران غلبه کنیم ، “وی به نقل از روزنامه ترکیه Milliyet یکشنبه گفت.ترکیه قبلاً پروازهای چین ، ایران ، عراق ، ایتالیا و کره جنوبی ، آلمان ، فرانسه ، اسپانیا ، نروژ ، دانمارک ، بلژیک ، اتریش ، سوئد و هلند را به حالت تعلیق درآورد. برخی از کشورها در این فهرست مانند ایران ، چین و آلمان درصد زیادی از کل ورودی های گردشگری به این کشور را تشکیل می دهند.

 

گردشگران بازدید از بازار بزرگ در منطقه تاریخی سلطان احمد استانبول به دلیل COVID-19 در حال حاضر ۵۰ درصد کاهش یافته اند. حسن فطرت ، رئیس اتحادیه صنعتگران بزرگ بازار بزرگ ، گفت: این بازار در سال گذشته شاهد فراز و نشیب بود اما در حال حاضر از لحاظ تعداد بازدید کنندگان و حجم تجارت بدترین سقوط را تجربه می کند.بخش گردشگری منبع مهمی برای ارز خارجی برای ترکیه است و به تقویت دوباره کسری حساب جاری کشور واردکننده انرژی کمک می کند. این کشور در سال گذشته موفق به ثبت اولین مازاد حساب جاری خود در ۱۸ سال شد. این در حالی است که در پنج سال گذشته ، کشور چندین شوک را تجربه کرده است که فشار بر صنعت ایجاد کرده است.

 

در اواخر سال ۲۰۱۵ ، ترکیه یک فروند جنگنده روسی را که نقض حریم هوایی این کشور در نزدیکی مرز سوریه است ، برانگیخت و باعث ایجاد بحران دیپلماتیک شد و منجر به کاهش شدید بازدید کنندگان روسی به ترکیه شد. این صنعت همچنین در سال ۲۰۱۶ به دلیل ناکامی در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ ، تلاش برای کودتا و حملات تروریستی داعش و پ.ک.ک که مناطق توریستی ترکیه را هدف قرار داده بود ، از جمله فرودگاه آتاتورک استانبول و یک باشگاه شبانه در استانبول و همچنین افزایش احساسات ضد مسلمان در اروپا در سال ۲۰۱۶ ، تعداد ورود گردشگران در مقایسه با ۲۰۱۵ با ۱۱ میلیون نفر از ۲۵٫۲ میلیون نفر  قبل کاهش یافته است.